Premiership: udany początek "Srok", debiut Eriksso

gwiazda

Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 452

Skąd: z domu

PostWysłany: Sob 18:59, 11 Sie 2007    Temat postu: Premiership: udany początek "Srok", debiut Eriksso

Piłkarze Newcastle United świetnie rozpoczęli nowy sezon Premiership. "Sroki" pokonały na wyjeździe Bolton Wanderers 3:1 (3:0). W innym dzisiejszym meczu doszło do sporej niespodzianki - Sunderland AFC, na własnym boisku, wygrał z Tottenhamem Hotspur 1:0 (0:0).
Piłkarze Newcastle od początku meczu z Boltonem dominowali na boisku. Już w 11. minucie goście wyszli na prowadzenie - Charles N'Zogbia bez trudu pokonał Jaaskelainena. Po kolejnych dziesięciu minutach było 2:0 dla Newcastle. Obafemi Martins zdobył swojego pierwszego gola w nowym sezonie. Ale to nie był koniec popisu Nigeryjczyka - w 27. minucie Martins strzeli z 4. metrów obok bezradnego bramkarza Boltonu. Gospodarzy tego dnia stać było tylko na jedną bramkę, którą w 50. minucie spotkania zdobył Francuz, Nicolas Anelka. W składzie Boltonu zabrakło Jarosława Fojuta.

Udany powrót do angielskiej elity zaliczył Sunderland AFC, który na własnym boisku, pokonał Tottenham Hotspur 1:0 (0:0). Mecz toczył się pod dyktando piłkarzy gości, jednak podopiecznym Martina Jola brakowało dokładności i skuteczności. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, Michael Chopra w 90. minucie pokonał Paula Robinsona i zapewnił trzy punkty ekipie Sunderlandu.